Linia Kłodzko – Kudowa zamknięta na trzy miesiące

Od 4 sierpnia do końca października br. nie będą jeździły pociągi na trasie Kłodzko Główne – Kudowa-Zdrój. Zamiast pociągów, uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza, dla podróżnych z ważnymi biletami kolejowymi. Przyczyną zamknięcia trasy jest remont trzech mostów w okolicy przystanku Kłodzko Zagórze.

koleje-dolnoslaskie

Niestety, na okres zamknięcia trasy, całkowicie zostanie wyłączony z obsługi przystanek Kulin Kłodzki. Ponadto, część kursów będzie pomijała Kłodzko Książek. W Kłodzku Mieście autobus będzie zajeżdżał obok dyżurnego ruchu PKS; przystanek Kłodzko Książek został ulokowany przy ul. Korczaka obok kaplicy św. Izydora; w Starym Wielisławiu przystanek ulokowano w centrum miejscowości, obok remizy OSP; w pozostałych miejscowościach autobus będzie zajeżdżał obok dworca PKP.

Koleje Dolnośląskie, które obsługują tą linię deklarują, że w komunikacji zastępczej będzie używany autobus przystosowany do przewozu rowerów i wózków dziecięcych – za wyjątkiem ostatniego wieczornego połączenia do i z Kudowy (69411 (Kłodzko Gł. 20:14) i 69438 (Kudowa-Zdrój 21:26).

Kolejna korekta rozkładu jazdy jest zaplanowana na 30 sierpnia br., więc po tej dacie mogą zmienić się godziny i minuty odjazdów.

REKLAMA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.