Siekierą wyciął ponad 110 metrów przewodu z czynnej linii kolejowej

[Świerki, 02.05.2013 r.] Policjanci z powiatu kłodzkiego zatrzymali 15 – latka podejrzanego o kradzież przewodu telekomunikacyjnego z czynnej linii kolejowej na trasie Nowa Ruda – Wałbrzych. Jak ustalili funkcjonariusze, nieletni przewody wycinał siekierą, by następnie je sprzedać w punkcie skupu złomu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowej Rudzie zatrzymali 15 – letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego, podejrzanego o kradzież przewodów telekomunikacyjnych. Do kradzieży doszło w ubiegłym tygodniu.
Jak ustalili policjanci zajmujący się tą sprawą, nieletni siekierą wyciął ponad 110 metrów kabla z czynnej linii kolejowej na trasie Nowa Ruda-Wałbrzych. Następnie opalił skradzione przewody, by sprzedać je w pobliskim punkcie skupu złomu. 15 – latek po zatrzymaniu tłumaczył policjantom, że uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczył na własne potrzeby.

Wartość strat powstałych w wyniku jego działalności oszacowano na kwotę ponad 3 tys. złotych. Teraz o dalszym losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny.

[Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kłodzku]

REKLAMA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *