Nowe połączenia interREGIO i interREGIObus nad morze, w góry i na Mazury, więcej Super Biletów, których ceny zaczynają się od 1 zł, oraz dodatkowe pociągi na największe wydarzenia muzyczne – jak co roku w wakacyjne podróże najlepiej wybrać się z Przewozami Regionalnymi!
Może nad morze?
Tradycyjnie najwięcej sezonowych pociągów wyruszy nad morze. Szczególnie gorąco polecamy naszym podróżnym zachodnie wybrzeże Bałtyku. W sezonie letnim do Świnoujścia i Międzyzdrojów będą kursowały trzy pociągi interREGIO: „Bosman” z Warszawy (przez Poznań, Szczecin), „Pirania” z Częstochowy (przez Sosnowiec, Katowice, Poznań, Szczecin) i „Wolin” z Poznania (przez Szczecin). Mieszkańcy centralnej Polski i Kujawsko-Pomorskiego jak co roku będą mogli skorzystać z pociągu „Lazur” z Łodzi do Trójmiasta (przez Toruń, Bydgoszcz). Z Poznania do Kołobrzegu, poza kursującymi codziennie pociągami REGIO, będzie można dojechać weekendowym pociągiem „Delfin” (przez Stargard Szczeciński, Białogard).
A jeśli nie morze…
Pociągami interREGIO będzie można dostać się także w inne, równie malownicze zakątki kraju. Do Krainy Wielkich Jezior Mazurskich będzie kursował weekendowy pociąg IR „Niegocin” z Poznania do Ełku (przez Toruń, Olsztyn, Kętrzyn, Giżycko), aWarmię z Sudetami łączy całoroczny pociąg „Mamry” relacji Olsztyn – Toruń – Poznań – Wrocław – Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna. Do położonej u stóp Karkonoszy Jeleniej Góry można dostać się też kursującymi cały rok pociągami REGIO z Wrocławia i Poznania oraz IR „Piast” z Warszawy (przez Sosnowiec, Katowice, Opole, Wrocław). Turystom i kuracjuszom planującym odwiedzić Kotlinę Kłodzką rekomendujemy skorzystanie z pociągu IR „Galicja”, który łączy Małopolskę i Górny Śląsk z Kłodzkiem, Bystrzycą Kłodzką, Długopolem-Zdrój i położonym przy granicy z Czechami Międzylesiem. Zmęczonym miejskim zgiełkiem mieszkańcom stolicy i okolic polecamy odpoczynek w Puszczy Białowieskiej. Najłatwiej można tam dojechać weekendowym pociągiem IR „Białowieża” z Warszawy do Hajnówki. Mieszkańców Podlasia z pewnością ucieszą zmiany w ofercie połączeń międzynarodowych. Od 21 czerwca jeden, a od 6 lipca dwa pociągi, które obecnie kursują w relacji Grodno – Białystok – Grodno, będą kursowały do/z Małkini, gdzie podróżni będą mogli się przesiąść na pociągi Kolei Mazowieckich do/z Warszawy Wileńskiej. Trzeci z pociągów łączących Polskę z Białorusią będzie kursował w relacji Ełk – Grodno – Ełk. W przypadku pomyślnego zakończenia rozmów, które Przewozy Regionalne prowadzą ze stroną niemiecką, możliwe stanie się uruchomienie nowych pociągów z Poznania do Frankfurtu nad Odrą.
Podróż bez granic
Klienci Przewozów Regionalnych mogą wygodnie i w dobrej cenie dojechać także tam, gdzie nie dociera kolej! W wakacje, poza interREGIObusami kursującymi na co dzień na trasie Katowice – Kraków – Tarnów – Rzeszów, nasze autobusy będą dojeżdżały do bardzo wielu miejscowości, które chętnie są wybierane przez turystów. W interREGIObusach obowiązują takie same bilety jak w pociągach interREGIO. Można je kupić zarówno na stronie biletyregionalne.pl, jak i w kasach biletowych czy u konduktorów. Godziny kursowania IRbusów są dopasowane do rozkładu wybranych pociągów interREGIO i REGIO. Tegoroczną nowością będzie nocne połączenie w Bieszczady realizowane komfortowymi autokarami wyposażonymi w klimatyzację, WC oraz bezprzewodowy internet. To nasza odpowiedź na sugestie wielu turystów podróżujących w te strony. Więcej informacji o połączeniach interREGIObus znajduje się na naszej stronie internetowej.
Przykładowe pomysły na podróż pociągiem i IRbusem na jednym bilecie:
– z Warszawy, Sosnowca, Katowic, Opola, Poznania i Wrocławia do Karpacza lub Świeradowa-Zdroju (pociągiem do Jeleniej Góry, dalej IRbusem),
– z Wrocławia do Lądka-Zdroju i Stronia Śląskiego (pociągiem do Kłodzka, dalej IRbusem),
– z Wrocławia (pociągiem do Katowic, dalej IRbusem) i Warszawy (pociągiem do Krakowa, dalej IRbusem) do Ustrzyk Górnych,
– z Lublina, Stalowej Woli i Tarnobrzega (pociągiem do Rzeszowa, dalej IRbusem) do Ustrzyk Górnych,
– z Warszawy i Wrocławia do Wadowic, Rabki-Zdroju, Ustronia, Wisły i Zakopanego (pociągiem do Katowic, dalej IRbusem),
– z Poznania, Wrocławia, Katowic i Warszawy do Kazimierza Dolnego (pociągiem do Puław lub Nałęczowa , dalej IRbusem).
Nawet za 1 zł!
Na wakacje przygotowaliśmy jeszcze jedną niespodziankę, która z pewnością ucieszy fanów taniego podróżowania: pulę 60 000 Super Biletów, których ceny zaczynają się od 1 zł. To jedna z wielu stale dostępnych ofert promocyjnych największego polskiego przewoźnika kolejowego. Więcej informacji o aktualnych promocjach można znaleźć w naszym serwisie internetowym. Szczególnie atrakcyjne dla wybierający się na letni odpoczynek są: Bilet turystyczny, REGIOkarnet i Ty i raz, dwa, trzy. Podróżującym w długi weekend czerwcowy polecamy skorzystanie z Biletu turystycznego, który w dniach od 18 do 23 czerwca będzie ważny nieprzerwanie przez 108 godzin! Na podstawie ofert REGIOkarnet oraz Bilet turystyczny można podróżować nie tylko pociągami PR, ale także korzystać z połączeń innych przewoźników regionalnych: Arrivy RP, Kolei Dolnośląskich, Kolei Śląskich i Kolei Wielkopolskich.
Na Woodstok, do Jarocina i nie tylko
Niezmiennie od lat dodatkowe pociągi obsłużą największe wydarzenia muzyczne i religijne. Specjalnie dla fanów muzyki uruchomimy pociągi musicREGIO, którymi w atrakcyjnych cenach będzie można dojechać na odbywający się w Kostrzynie nad Odrą Przystanek Woodstock. Na festiwal w Jarocinie również najlepiej będzie dojechać pociągiem. W czasie trwania imprezy do Jarocina będą kursowały dodatkowe pociągi REGIO z Poznania (skomunikowane z pociągami dalekobieżnymi). Z myślą o pielgrzymach powracających w sierpniu z jasnogórskich uroczystości stworzymy sieć połączenia viaREGIO. Umożliwią one powrót z Częstochowy do wielu mniejszych i większych miejscowości. Przygotowaliśmy również specjalną propozycję dla pielgrzymów podróżujących na Świętą Górę Grabarkę. W sierpniu, w czasie trwania prawosławnych uroczystości, w dodatkowych terminach będzie kursował pociąg IR „Białowieża”, zatrzymując się także na przystanku Sycze. Wspólnie z biurem turystki kolejkowej przygotowaliśmy propozycję dla fanów kolei, m.in. niedzielne pociągi z Poznania do Sierakowa przez Międzychód. Więcej informacji na temat pociąg specjalnych będzie pojawiało się sukcesywnie na naszej stronie internetowej oraz na portalach Facebook i Twitter.
W sezonie letnim nie będą kursowały pociągi wybrane pociągi interREGIO, z których korzystają głównie studenci w czasie trwania roku akademickiego: „Oleńka”, „Rusałka”, „Bystrzyca”, „Brda”, „Prosna” i „Lednica”. Ograniczone zostaną także terminy kursowania pociągu „Szyndzielnia” z Bielska-Białej do Wrocławia. Szczegółowe rozkłady jazdy wszystkich pociągów Przewozów Regionalnych dostępne są w wyszukiwarce połączeń kolejowej znajdującej się na stronie rozklad-pkp.pl.
[www.przewozyregionalne.pl]