Znikające kasy biletowe

Od 1 października br. nastąpią kolejne zmiany w funkcjonowaniu kolejowych kas biletowych w regionie kłodzkim. Spółka Przewozy Regionalne zlikwidowała swoje kasy i rozpisała przetarg na agencyjną sprzedaż biletów.

Na początku września br. rozstrzygnięty został (ogłoszony w lipcu br.) przetarg nieograniczony na usługę sprzedaży biletów oraz udzielanie informacji na stacjach Jelenia Góra, Kamieniec Ząbkowicki, Kąty Wrocławskie, Kłodzko Główne, Kłodzko Miasto, Malczyce, Oława, Wałbrzych Miasto. Umowy podpisane zostały na dwa lata. Jeśli chodzi o region kłodzki, wyniki są następujące:

Kłodzko Miasto: agencyjna sprzedaż biletów prowadzona jest już od ok. 20 września. Wg stanu na dzień 1 października, kasa jest czynna codziennie w godzinach 5.00-20.00. Przetarg na prowadzenie kasy wygrała prywatna osoba z Wrocławia.

Kłodzko Główne: w przetargu zorganizowanym przez Przewozy Regionalne, nie złożono żadnej oferty na prowadzenie kasy biletowej. Widocznie nikt nie zobaczył w tej lokalizacji jakiegoś sensu ekonomicznego. Ale jednak kasa biletowa na stacji Kłodzko Główne będzie. Ale już pod szyldem Kolei Dolnośląskich. Spółka na swojej stronie internetowej zamieściła komunikat: „1 października 2012 r. Koleje Dolnośląskie otwierają kasę biletową na stacji kolejowej w Kłodzku Gł. Zapraszamy do korzystania z nowo otwartej kasy, gdzie będzie można nabyć bilety na pociągi osobowe, pociągi Regio, pociągi interRegio oraz pociągi RegioExpress”. Dodajmy, że pociągi osobowe i Regio to jest to samo – z tym, że „osobowe” są w Kolejach Dolnośląskich, zaś „Regio” w Przewozach Regionalnych. Z komunikatu wynika więc, że nie będzie tu można nabyć biletów na pociągi spółki PKP Intercity (m.in. TLK). Wg stanu na dzień 1 października, kasa będzie czynna codziennie w godzinach: 4.00-11.15 i 11.45-19.10.

Bystrzyca Kłodzka Miasto: agencyjna sprzedaż biletów prowadzona jest tutaj już od kilku lat. Kasa prowadzi sprzedaż biletów na pociągi wszystkich przewoźników.

Podsumowanie: Od 1 października 2012 r. na linii Międzylesie – Wrocław kasy funkcjonują w następujących miejscowościach: Bystrzyca Kłodzka (Miasto), Kłodzko Miasto, Kłodzko Główne, Ziębice, Strzelin. Na pozostałych stacjach kas nie ma – bilety należy kupować u obsługi pociągów bez dodatkowej opłaty. Coraz większym problemem staje się tzw. przejazd kombinowany, tzn. część trasy pociągiem Regio (osobowym), a część pośpiesznym (np. TLK). Wielu pasażerów będzie musiało kupić bilet na dalszą podróż „pośpiechem” w kasie we Wrocławiu. Niestety, obsługa pociągów Regio nie ma możliwości sprzedaży biletów na pociągi spółki PKP Intercity (np. TLK). Ponadto, obsługa pociągów Regio nie posiada informacji o ofertach innych przewoźników. Wobec powyższego, aktualnie najlepszym źródłem pozyskiwania wszelkich informacji o cenach, ofertach itp. jest Internet.

Bilet na pociąg można kupić również przez Internet. Strona i-pr.pl pozwala na złożenie zamówienia bez wychodzenia z domu. Obecnie przez Internet można kupić bilet jednorazowy lub okresowy na pociągi REGIO, interREGIO i REGIOekspres oraz zamówić REGIOkartę i przejazd grupowy.

Kup bilet na pociągi spółki Przewozy Regionalne (Regio, Interregio, RegioExpress)

<><><><><><><><><><><><><>

REKLAMA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.