Czeski Express w 2023 r. znów na Ziemi Kłodzkiej

Czeski pociąg zestawiony z parowozu i zabytkowych wagonów, w 2023 roku znów pojawi się na Ziemi Kłodzkiej! Pociąg pojedzie z Ústí nad Orlicí do Jaworzyny Śląskiej (i z powrotem), przez Międzylesie, Kłodzko, Kamieniec Ząbkowicki i Dzierżoniów. Tegoroczny kurs zaplanowany został na sobotę 29 kwietnia.

czeski-express

Letnie przejażdżki zabytkowym pociągiem u podnóża Masywu Śnieżnika organizowane są przez Kraj Pardubicki od 2015 roku. Dzięki nawiązaniu współpracy z Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, pod koniec października 2021 roku Czeski Express pojawił się na Ziemi Kłodzkiej i Dolnym Śląsku. W 2022 r. odbyły się dwa kursy. W bieżącym roku na razie zaplanowany został tylko jeden kurs – w sobotę 29 kwietnia.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki pozyskaniu środków unijnych. Także dzięki temu, udało się utrzymać przystępną cenę biletów. Bilet kupowany po stronie czeskiej będzie kosztował 108 koron, bez względu na stację wsiadania i wysiadania. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, udział w wycieczce będzie możliwy tylko po wcześniejszej rezerwacji potwierdzonej zwrotnym mailem. Aktualnie trwa układanie rozkładu jazdy oraz programu towarzyszącego.

REKLAMA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *