Kłodzko Gł.: remont dworca zakończony

2013.04.09-01aZakończony został remont dworca kolejowego Kłodzko Główne. W minionych dniach trwały jeszcze drobne prace kosmetyczne. Lada dzień do budynku wprowadzą się pierwsi lokatorzy. Niestety nie będą to najemcy komercyjni, lecz pracownicy spółek kolejowych.

Na razie do budynku dworcowego nie zostanie przeniesiona kasa biletowa prowadzona przez Koleje Dolnośląskie. W spółce aktualnie nie ma prezesa i nie ma kto podjąć decyzji w tej sprawie.

Dworzec po remoncie prezentuje się okazale. Zainstalowany został monitoring; na razie kręci się tu ochroniarz. Nie liczmy raczej na to, że znajdą się chętni na prowadzenie tutaj jakiegoś biznesu. Bar, kiosk to są niestety nierealne fanaberie w obecnych realiach ekonomicznych. Dworzec znajduje się na peryferiach miasta i jest traktowany głównie jako tranzytowy. Nie ma już przesiadek (i oczekiwania) na pociągi do Kudowy-Zdroju czy Stronia Śląskiego. Zapewne więc w budynku będzie można bawić się w chowanego…

Niestety, nic nie wiadomo na temat planów przebudowy czy chociażby modernizacji przystanku kolejowego Kłodzko Miasto. Tak więc obskurny barak i jego otoczenie nadal będą straszyć swoim wyglądem mieszkańców i turystów z kraju i zagranicy.

2013.04.09-02a

REKLAMA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *