Koleje Dolnośląskie podnoszą ceny promocyjnych biletów

Niedziela 14 marca 2021 r. to nie tylko data wprowadzenia korekty rozkładu jazdy pociągów. Od tego też dnia, Koleje Dolnośląskie wprowadzają drastyczną podwyżkę ceny jednego ze swoich promocyjnych biletów – „Weekend z KD”. Przewoźnik podnosi także ceny biletów aglomeracyjnych oraz ceny w ofercie „Dobry Bilet”. Ceny biletów jednorazowych oraz okresowych pozostają bez zmian.

koleje-dolnoslaskie

Bilet wg oferty „Weekend z KD” może nabyć każdy – jest on ważny od godziny 18.00 w piątek do godziny 6.00 w poniedziałek. W tym czasie, można podróżować bez ograniczeń pociągami Kolei Dolnośląskich (z wyłączeniem „Pociągu do kultury” oraz połączeń specjalnych; bilet nie jest ważny w Polregio!). Cena biletu jest stała, bez dodatkowych ulg. Do tego biletu można nabyć bilet na przewóz roweru (na każdy dzień osobno). Od 14 marca br. bilet „Weekend z KD” kosztuje 49 zł (podwyżka z 39 zł), zaś bilet na przewóz roweru kosztuje 10 zł (podwyżka z 7 zł). Na przewóz roweru można też nabyć bilet miesięczny sieciowy, który kosztuje (cena bez zmian) 60 zł. Do ofert „Weekend z KD”, „KD+Czechy” i „Wspólny Bilet Samorządowy”, od dnia 14.03.2021 r. cena biletu za przewóz roweru będzie wynosiła 10 zł (oddzielnie za każdy dzień przewozu). W ramach tych ofert bilet na rower będzie honorowany jedynie w pociągach KD. Bilety miesięczne sieciowe na przewóz roweru (w cenie 60 zł) są honorowane zarówno w pociągach Kolei Dolnośląskich jak i w pociągach Polregio. Powyższe opłaty za przewóz roweru dotyczą również przewozu rozłożonej, gotowej do jazdy hulajnogi.

Należy wspomnieć, że podobna oferta Polregio – bilet turystyczny – kosztuje 48 zł. Z takim biletem można podróżować pociągami tego przewoźnika po całej Polsce bez limitu w takim samym terminie ważności. I honoruje go większość przewoźników samorządowych – oprócz Kolei Dolnośląskich.

Od 14 marca Koleje Dolnośląskie podnoszą także ceny biletów aglomeracyjnych. Bilet jednorazowy normalny na przejazd w tej taryfie, w granicach strefy, drożeje z 4 zł na 5 zł! Taryfa Aglomeracyjna obowiązuje tylko w pociągach KD na obszarze aglomeracji kłodzkiej, jeleniogórskiej oraz wałbrzyskiej. Na obszarze aglomeracji kłodzkiej są to odcinki: Kłodzko Główne – Kłodzko Zagórze, Kłodzko Zagórze – Bardo Przyłęk, Kłodzko Zagórze – Nowa Ruda Przedmieście. Bilety można nabyć według taryfy normalnej bądź z ulgą ustawową. Oferta nie łączy się z ulgami handlowymi ani pozostałymi ofertami promocyjnymi na przejazd. Ponadto, od 14 marca zniesiono ofertę od/do stacji Polanica-Zdrój i Stary Wielisław.

Oferta „Dobry Bilet” nie jest stosowana na terenie Ziemi Kłodzkiej.

Podsumowanie – od 14 marca br.:

* Bilet „Weekend z KD” kosztuje 49 zł i obowiązuje od godz. 18.00 w piątek do godz. 6.00 w poniedziałek. Ważny tylko w pociągach KD!

* Bilet całodniowy na rower do biletu „Weekend z KD” kosztuje 10 zł i jest ważny tylko w pociągach KD

* Bilet jednorazowy na przewóz roweru nadal kosztuje 7 zł i jest ważny zarówno w pociągach KD jak i Polregio

* Bilet miesięczny sieciowy na przewóz roweru nadal kosztuje 60 zł i jest ważny zarówno w pociągach KD jak i Polregio

* W Taryfie Aglomeracyjnej już nie pojedziesz za 4 zł na wycieczkę z Polanicy-Zdroju do Barda (Polanica „wypadła” z oferty). Może się zdarzyć, że normalny bilet na przejazd będzie teraz tańszy od promocyjnego biletu „aglomeracyjnego” (zwłaszcza na najkrótszych odcinkach). Np. bilet normalny z Kłodzka Miasta do Ławicy kosztuje 4,50 zł, zaś promocyjny bilet „aglomeracyjny” 5 zł. Albo: bilet normalny z Kłodzka Głównego do Barda kosztuje 4,90 zł, zaś promocyjny bilet „aglomeracyjny” 5 zł. Taka promocja…

REKLAMA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.