Kradzież trakcji kolejowej. Sprawcy zatrzymani.

Wczoraj zarzuty kradzieży przewodów z trakcji kolejowej usłyszało dwóch mieszkańców Polanicy-Zdroju. Mężczyźni mają na swoim koncie jeszcze kilka podobnych przestępstw.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Szczytnej. Sprawcy wycięli 100 m kabla z linii kolejowej na trasie Kłodzko – Kudowa-Zdrój. Kradzież spowodowała duże utrudnienia w funkcjonowaniu całej linii kolejowej. Wartość strat oszacowana została przez poszkodowaną Spółkę PKP na kilka tys. zł.
Policjanci z Polanicy-Zdroju i Kłodzka ustalili i zatrzymali sprawców tego przestępstwa. Okazało się nimi dwóch mężczyzn w wieku 21 i 22 lat. Sprawcy kradziony kabel opalili i zdeformowali. Następnie sprzedali go w punkcie skupu złomu.
Policjanci ustalili, że mężczyźni w poprzednim kwartale dokonali kilka podobnych kradzieży na tym odcinku linii kolejowej.
Teraz sprawcy muszą liczyć się z większą odpowiedzialnością karną za popełniony czyn, ponieważ ustawodawca w tych przypadkach zaostrzył sankcję karną do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przestrzegają również właścicieli punktów skupu przed nabywaniem mienia pochodzącego z kradzieży. Paserstwo jest przestępstwem za które grozi kara pozbawienia wolności.

[Źródło: KPP Kłodzko]

REKLAMA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *