Mobilne bilety Przewozów Regionalnych w aplikacji SkyCash

Ruszyła sprzedaż mobilnych biletów na połączenia kolejowe Przewozów Regionalnych w aplikacji SkyCash. Korzystanie z tego rozwiązania pozwala podróżującym na zakup biletów za pomocą smartfonów lub tabletów z  dowolnego miejsca, o dowolnej porze, nawet na chwilę przed odjazdem pociągu.

skycash

W aplikacji SkyCash dostępne są wszystkie bilety znajdujące się w ofercie Przewozów Regionalnych, w tym również – po raz pierwszy – na relacje z przesiadkami. Kupujący może określić liczbę biletów, rodzaj zniżki, a także połączenie, z którego chce skorzystać. Opłata za zakupione bilety zostanie pobrana – zgodnie z wyborem klienta – albo z wirtualnej portmonetki SkyCash (czyli ze środków pochodzących z wcześniejszego doładowania konta), albo obciąży kartę płatniczą podpiętą do konta. Po dokonaniu transakcji zakupiony bilet trafi do specjalnej zakładki, dzięki której pasażer ma do niego dostęp, nawet jeśli w danym momencie nie ma połączenia z internetem. Zakupione bilety są także wysyłane na adres e-mail użytkownika podany przy rejestracji konta. Na życzenie klient może otrzymać fakturę VAT.

Korzystanie ze SkyCash pozwala zaoszczędzić czas nie tylko w zakresie zakupu biletów, ale także ich zwrotu, ponieważ wszystkich formalności można dokonać w aplikacji za pomocą kilku kliknięć.

– Udostępnienie pasażerom zakupu biletów w ramach aplikacji mobilnej SkyCash jest realizacją strategii Przewozów Regionalnych związanej z rozwojem nowoczesnych kanałów sprzedaży. Takie działania z pewnością przyczynią się do zwiększenia komfortu podróżowania naszych obecnych i przyszłych klientów – powiedział Andrzej Okoń, dyrektor Biura Handlowego w Przewozach Regionalnych – Skycash, jako absolutny lider płatności mobilnych w Polsce, był dla nas oczywistym wyborem w zakresie strategicznego partnerstwa. Nie mniej ważna była dla nas obecność SkyCasha u innych dużych przewoźników kolejowych. Mamy nadzieję, że wygeneruje to dodatkowy ruch z oraz do największych miast pełniących rolę centrów przesiadkowych – z korzyścią dla nas, innych przewoźników oraz przede wszystkim pasażerów – dodaje Andrzej Okoń.

Aplikacja SkyCash jest dostępna dla podróżujących, którzy posiadają urządzenia mobilne z systemem operacyjnym iOS, Android lub Windows Phone. Poza biletami Przewozów Regionalnych można w niej znaleźć również te, które oferuje wielu innych przewoźników z całej Polski, jak PKP Intercity czy SKM w Trójmieście. SkyCash to także szybki sposób na kupowanie biletów komunikacji i płatności za parkowanie w kilkudziesięciu polskich miastach, wypłacanie gotówki z bankomatów, zasilanie telefonów na kartę czy przesyłanie pieniędzy do innych użytkowników systemu.

– Rosnąca liczba naszych partnerów to dowód, że płatności mobilne są ważnym aspektem rozwoju polskich przewoźników kolejowych. Cieszy nas, że ta wygodna alternatywa wobec tradycyjnych kas biletowych zyskuje coraz większe uznanie – mówi Tomasz Krajewski, prezes zarządu SkyCash – Jesteśmy bardzo dumni, że do grona partnerów Skycasha dołączyły Przewozy Regionalne – największy przewoźnik kolejowy w Polsce, wchodzący w etap intensywnego rozwoju. Aktualnie w naszej aplikacji można znaleźć bilety aż siedmiu przewoźników, których łączny udział w rynku według liczby obsługiwanych pasażerów wynosi blisko 80 proc. – podkreśla prezes zarządu SkyCash.

***
Przewozy Regionalne powstały w 2001 r. Są największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Średnio w ciągu doby na tory w całej Polsce wyjeżdża blisko 1600 naszych pociągów. Każdego dnia z usług Przewozów Regionalnych korzysta średnio 220 tys. osób. Udział firmy w rynku kolejowych przewozów pasażerskich wynosi około 30%.

SkyCash to największy w Polsce system płatności i usług mobilnych dla telefonów komórkowych. Pozwala m.in. kupować bilety miejskie i kolejowe oraz płacić za parkowanie w kilkudziesięciu miastach. Aplikację pobrało ponad 2 miliony użytkowników, którzy obecnie dokonują ponad pół miliona transakcji miesięcznie. W październiku 2015 r. firma zajęła pierwsze miejsce Polsce oraz drugie w Europie w Deloitte Technology Fast 50 – rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznie innowacyjnych w Europie Środkowej.

[PR]

REKLAMA:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *